(067) 842-09-43 (067) 642-82-93

Білоруська техніка в українських лісах

Довідка

Історія ВАТ«Амкодор» започаткувалася 1 лютого 1927року з утворення фабрики «Відродження». За більше, ніж 80-річну історію підприємство здобуло міцний авторитет далеко за межами Білорусі. Зараз ВАТ «Амкодор» посідає одну із провідних позицій у виробництві спеціалізованої техніки на території СНД. 

ВАТ «Амкодор» - це структура холдингового типу, яке об'єднує три структурні підрозділи: заводи «Ударник», «Дормаш», «Дормашмет» і 10 дочірніхпідприємств - ЗАТ «Амкодор-Унікаб», ЗАТ«Амкодор-Пінськ», ВАТ«Амкодор-Можа», ЗАТ«Амкодор-Спецсер-віс», ЗАТ «Амкодор-Унімод», ЗАТ «Амкодор-Літ», ЗАТ «Амкодор-Шклов», ПП «Амкодор-Торг» та недавно придбане ВАТ «Амкодор-Дзержинськ» та ПП «Амкодор-Логойськ». Підприємство сертифіковане згідно зі світовими стандартами ISO 9001-2009 та DIN EN ISO 9001:2008, а також нагороджене премією Уряду Республіки Білорусь за досягнення у якості. Щорічно підприємства ВАТ «Амкодор» випускають більше 5 тис. спеціалізованих машин. У щомісячному асортименті - більше 40 моделей. Особливий попит мають навантажувачі одноковшові фронтальні та універсальні вантажопідіймальністю від 2 до 7 т. Протягом останніх 5 років ВАТ «Амкодор» успішно випускає техніку для лісової галузі.

Лісовий ринок України розвивається, на ньому з'являються все нові фірми. Як же найкраще заявити про себе, переконати усіх, що саме твоя техніка є найкращою? Білоруська компанія «Амкодор» вирішила, що найкращий спосіб - показати техніку у роботі, адже говорити можна багато, але, як кажуть, краще раз побачити, ніж сто разів почути. І от на базі Боярської дослідної лісової станції Національного університету біоресурсів та природокористування України провели семінар-презентацію лісозаготівельної техніки для спеціалістів лісової галузі України. Організатори до підготовки семінару підійшли серйозно: від компанії ВАТ«Амкодор» участь у семінарі взяли радник посольства Республіки Білорусь в Україні В.В. Кот, перший заступник маркетинг-директора ВАТ «Амкодор» М.М. Машкаров та заступник генерального конструктора компанії А.О. Герман, які виступили із доповідями, та інші спеціалісти цієї компанії. Серед українських лісівників семінар викликав зацікавлення, отож, виявилося багато охочих взяти у ньому участь. Прикметно, що участь у семінарі взяли не лише працівники лісового господарства України, а й студенти профільних ВУЗів: для них такий семінар був особливо пізнавальний. Віталій Кот, привітавши присутніх та подякувавши всім, хто допоміг у проведенні семінару, висловив підтримку представникам компанії «Амкодор»:

- «Амкодор» за більш ніж 80-річну історію зумів завоювати високу репутацію не лише у Білорусі, а й далеко за її межами. Він виготовляє дорожню, будівельну, комунальну та лісозаготівельну техніку. Інноваційний підхід, постійний пошук конструкторських рішень, гнучка маркетингова політика дають підприємству змогу випускати якісну та конкурентоспроможну продукцію. Вважаю, що компанія робить вагомий внесок у розширення торгово-економічної співпраці України та Білорусі. Переконаний, що українські споживачі оцінять якість техніки «Амкодор».

- Виробляти лісову техніку ми почали у 1994-1995 рр. Уперше у минулому Радянському Союзі виготовили чотириколісний харвестер для рубок догляду -дві машини різної потужності. Зробили ми їх на замовлення для Чорнобильської зони Білорусі.Потім розробили міні-форвардер, трактор МТЗ. Але згодом призупинили цю діяльність. Серйозно повернулися до лісового машинобудівництва у 2005 році. І вже у 2006 році перші 6 форвардерів вийшли у світ

- їх закупила Росія для Брянської та Смоленської областей. Загалом же «Амкодор» на сьогодні випустив 500 лісових машин

- харвестери, форвардери, трелювальні тягачі та подрібнювачі, - розповів заступник генерального конструктора «Амкодор» Андрій Герман.

- Найскладніша машина із лісової техніки - це харвестер, - продовжує він.

- Скажу навіть більше: у сучасному машинобудуванні це - найскладніша машина. Навіть гвинтокрили - і ті легше спроектувати. У харвестера дуже багато функцій, та й сама машина досить складна. Тому ті вузли, які ми не можемо самі виготовити, просто купуємо в іноземців. Рама, кабіна, облицювання, двигун, передній міст - ці деталі випускаємо самі. Вже випустили 300 машин і жодного разу наша машина не перевернулася. Коли у 2007 році ми впровадили харвестер у білоруські ліси, дуже багато було розмов: а навіщо нам харвестери, якщо є звалювальники із бензопилами. Минуло два роки, і тепер вони кажуть: без харвестера нікуди. Місячна продуктивність такої машини -2 тис. м3. Відтак, коли машина працює у 2 зміни, продуктивність - 4 тис м3. У Росії цифри вищі. Як правило, там харвестер повинен заготовити 5 тис. м3. Ці показники, звичайно, не порівняти із тією продуктивністю, яку забезпечують звалювальники лісу.

Перейдемо тепер до техніч ного аспекту. Виліт стріли маніпулятора 9,5 м, харвестер-на головка може спиляти дерево діаметром 670 см. Тобто ця машина ідеально підходить для українського лісу. У Росії, наприклад, не для всіх регіонів вона підходить, оскільки там дерева більшого діаметра. Оператор працює у зручній кабіні і, звичайно, робота у таких умовах - одне задоволення.

Сьогодні Білорусь заготовляє 15% лісу такими харвестерами. Більше того, Міністерство лісового господарства Білорусі висуває завдання до 2015 року довести цей показник до 70%. Порівняно з іншими відомими виробниками лісозаготівельної техніки - «John Deere», «Valmet», «Ponsse», ціна у нас у 2-3 рази дешевша, а продуктивність така ж, та й сервіс ми уже навчилися забезпечувати. Після короткого вступного слова, екскурсу в історію та діяльність компанії, а також загального ознайомлення із продукцією, всі дружно вирушили на лісосіку Боярської дослідної станції. Харвестер«АМКОДОР 2551» разом із форвардером «АМКОДОР 2661-01» показали українським лісівникам усе, на що вони здатні: звалювання дерев, розкряжування на сортименти, навантаження колод, транспортування заготованої дерев

- Яка продуктивність харвестера та форвардера? - запитує хтось.жваво обговорюють побачене. Миколу Машкарова та Андрія Германа буквально засипали запитаннями.ини. Тут і там лісівники 

- Якщо форвардер працює без харвестера, то його продуктивність -100 м3, а якщо з ним, то зможе більше -200 м3 за зміну, - зразу ж відповідає Андрій Герман.

Також лунають запитання щодо ціни та надійності машин, системи підготовки операторів (виявляється, у Білорусі оператори проходять спеціальне навчання близько місяця), гарантійного та сервісного забезпечення техніки тощо.

- Вся техніка «Амкодор» - нашої розробки, - наголошує Микола Машкаров.

-У комплектації, у собівартості продукції обсяг власне білоруського виробництва - близько 80%. Щомісячно на заводі «Амкодор» виготовляють 260 одиниць техніки. Основні споживачі - Білорусь, Росія, країни СНД. Серйозно працюємо над якістю власної продукції, адже для успішного продажу потрібні три фактори - якість, продуктивність і ціна. Також вагоме значення має гарантійне сервісне забезпечення. Все це й намагаємося забезпечити. На 1 м3 заготованої деревини білоруський харвестер витрачає 1 л солярки. Форвардер ще менше - приблизно 0,8 л солярки на 1 м3 заготованої деревини. Коштує таке задоволення близько 2 млн грн за харвестер та 1 млн 900 тис. грн за форвардер (це вже кінцева ціна разом із розмитненням), лісонавантажувач обійдеться у 700-800 тис. грн. Як розповіли представники «Амкодора», також мають попит трелювальні тягачі та лісонавантажувачі. Як правило, у кожному лісгоспі Білорусі є такий навантажувач. Спеціально для рубок догляду розробили спеціальний харвестер: він чотириколісний і вужчий, ніж звичайний. У планах підприємства - зробити важкий 8-колісний харвестер спеціально для умов Росії. Загалом техніка українським лісівникам сподобалася.

- Враження від техніки найкраще, ця техніка - не те що нова, вона новітня. Але є багато нюансів: наприклад, у нас інструкції бухгалтерського обліку інші. Ця техніка чудово підходить для великих обсягів, наприклад, для умов Полісся. - зауважує перший заступник начальника Сумського ОУЛМГ Віталій Ігнатченко.

Усі бажаючі мали змогу отримати консультацію спеціалістів, довідкові матеріали, а також більше довідатися про можливість закупівлі лісозаготівельної техніки. Отже, підсумовуючи все вищесказане, можна сміливо заявити: презентація пройшла успішно, а на ринку лісової техніки України з'явився новий гравець.

 

 

Вся пресса
Вопросы по приобретению и обслуживанию
Новости компании:
Все новости